dr n. med. Paweł Różanowski
specjalista onkologii klinicznej, specjalista immunologii klinicznej, European Society for Medical Oncology Certificate (2008-2013, 2013-2018, 2018-2023, 2023-2028)
- Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Jest jednym z trzech onkologów klinicznych w Polsce i nielicznym w Europie posiadających także specjalizację z immunologii klinicznej.
- Jest pierwszym i jedynym onkologiem klinicznym w kraju, który uzyskał Certyfikat ESMO - European Society for Medical Oncology - czterokrotnie (wymagane zdanie egzaminu co 5 lat). Jako pierwszy i jedyny onkolog z Polski, zdobył stypendium przyznane przez ESMO – Clinical Unit Visit Fellowship, staż doskonalący w Instytucie Onkologii Jules Bordet w Brukseli. Odbył także staż w Klinice Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego w Wiedniu.
- Doświadczenie zdobywał w: Katedrze Onkologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego i Klinice Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie (jako starszy asystent, Koordynator Kursu z Onkologii dla studentów polskich i zagranicznych Wydziału Lekarskiego UJ w Krakowie oraz Szkoły Medycznej dla Obcokrajowców UJ w Krakowie); Olsztyńskim Ośrodku Onkologicznym „Kopernik”
w Olsztynie (jako Dyrektor ds. Onkologii Klinicznej, następnie p.o. Ordynatora Działu Onkologii Klinicznej z Działem Badań Naukowych); Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii Szpitala Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Olsztynie (jako Kierownik Oddziału Klinicznego Onkologii i Immunoonkologii z Ośrodkiem Dziennym Terapii Onkologicznej); Wielkopolskim Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Poznaniu (jako Ordynator Oddziału Onkologii Klinicznej
i Immunoonkologii z Pododdziałem Dziennym i Izbą Przyjęć) oraz LUX MED Onkologia w Warszawie (jako Dyrektor i Naczelny Konsultant ds. Onkologii Klinicznej).
- Był Konsultantem Wojewódzkim w dziedzinie Immunologii Klinicznej, a następnie Onkologii Klinicznej dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego, a także członkiem Komisji Biotycznej Wielkopolskiej Izby Lekarskiej w Poznaniu.
- Członek Polskiej Grupy Ekspertów ds. Bezpieczeństwa Terapii Biologicznych oraz Przewodniczący Głównej Komisji Rewizyjnej Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej.
- Dotychczas uczestniczył w około 50 międzynarodowych, prospektywnych, randomizowanych badaniach klinicznych nad nowymi lekami przeciwnowotworowymi lub wspomagającymi leczenie nowotworów, autor/współautor 28 doniesień/publikacji z obszaru onkologii.
- Obszar szczególnego zainteresowania to zaburzenia immunologiczne u chorych na nowotwory złośliwe oraz najnowsze terapie i leki onkologicznie, zwłaszcza te zaliczane do tzw. immunoonkologii.