ECZ Otwock
  • Umów się online

Aktualności

„Każdy, kto przestaje się uczyć jest stary, bez względu na to, czy ma 20 czy 80 lat. Kto kontynuuje naukę pozostaje młody. Najwspanialszą rzeczą w życiu jest utrzymywanie swojego umysłu młodym.” – Henry Ford

W dniach 21-23 września br. w Europejskim Centrum Zdrowia Otwock  w kilkuosobowej grupie i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa odbył się kurs dedykowany cytomorfologom  medycznym i  patomorfologom.
 

"Misja postrzegania holistycznego Pacjenta jest od samego początku realizowana. To Pacjent jest najważniejszy w procesie leczenia. Chcemy, aby Pacjent nigdy nie czuł się tu samotny, aby dostał jak najlepszą opiekę ze strony lekarzy, pielęgniarek, psychologów, fizjoterapeutów i osób z obsługi technicznej. Troszczymy się, żeby leczyć Pacjenta nie tylko z choroby fizycznej, ale również zadbać o jego zdrowie psychiczne. Tak w naszym Szpitalu postrzegamy nowoczesną medycynę.”- zaznaczył prof. dr hab. med. Marcin Kurzyna, Z- ca Ordynatora Oddziału Kardioangiologii oraz Kierownik Kliniki Krążenia Płucnego Chorób Zakrzepowo- Zatorowych Szpitala ECZ Otwock, CMKP

Europejskie Centrum Zdrowia Otwock zakupiło na Oddział Onkologii 12 nowoczesnych foteli do podawania chemioterapii dziennej i 10 nowych pomp do podawania leków onkologicznych.

To wielki zaszczyt , być Pana uczniem, kształcić się pod Pana skrzydłami. Jestem dumny z tego, że był Pan Kierownikiem mojej specjalizacji i promotorem mojego doktoratu. Chciałbym powiedzieć w imieniu nas wszystkich, że drzwi tego Oddziału, Kliniki zawsze będą dla Pana otwarte, a fartuch będzie na Pana czekał.”-  uroczyście przemawiał dr Łukasz Nyk, Ordynator Oddziału Urologii ECZ Otwock/ II Klinika CMKP

Klinika Krążenia Płucnego, Chorób Zakrzepowo - Zatorowych i Kardiologii nieustannie rozwija się, aby zapewnić standardy leczenia na jak najwyższym poziomie. Nowoczesne techniki interwencyjne leczenia nadciśnienia płucnego, a także ostrej i przewlekłej zatorowości płucnej wykorzystywane są w codziennej praktyce w Europejskim Centrum Zdrowia Otwock.

Tatusiom i ojcom z okazji ich święta życzymy wszystkiego najlepszego, zdrowia, miłości, wytrwałości oraz spełnienia marzeń !


 

W tym roku 18 czerwca po raz czwarty obchodzimy Światowy Dzień Walki z Rakiem Nerki.

„Jeden z najgłębszych sekretów życia polega na tym,
że tylko to wszystko, co robimy dla innych,
jest tym, co naprawdę warto robić.”
-Carroll Lewis

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" - Janusz Korczak.
Z okazji Dnia Dziecka życzymy wszystkim dzieciom oraz rodzicom wielu radosnych, wspólnie spędzonych chwil.
Niech każdy dzień będzie wspaniałą przygodą!

„Gdy ktoś chce zamknąć w jednym tylko słowie
ogrom uczuć jasnych, do granic ostatka.
Niech to imię wypowie, jedno… jedyne… przenajsłodsze…
-Matka.”

„Otyłość to choroba polegająca na nagromadzeniu ponad normę tkanki tłuszczowej, co w konsekwencji prowadzi do rozwoju wielu chorób, w tym nowotworów. Badania epidemiologiczne udowodniły ścisły związek między otyłością i zachorowalnością na nowotwory.”- dr n. med. Naser Dib, Ordynator Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej w ECZ Otwock

„Upięłaś czepek za młodu,
Choć wiedziałaś, że trud Cię czeka,
Bo tajemnicą zawodu, jest troska o ciało i godność człowieka”
- Lilia Sierpińska „Tajemnica zawodu”.

Po raz pierwszy w historii, podczas kongresu American College of Cardiology w marcu 2020 r., odbył się egzamin na podstawie którego przyznano certyfikat jedynemu reprezentantowi Polski– prof. Sebastianowi Szmitowi.

W dniu 28 kwietnia 2020 r . Pan Prezydent Otwocka – Jarosław Margielski w ramach akcji „Przyłbice dla Otwocka”  przekazał dla całego personelu ECZ Otwock przyłbice ochronne.

W związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 i wzrastającą ilością zachorowań informujemy, że wprowadziliśmy zalecane przez Światową Organizację Zdrowia procedury, mające na celu zminimalizowanie ryzyka zakażenia. Na bieżąco monitorujemy też sytuację epidemiologiczną i wdrażamy zalecenia.

7 marca 2020 roku odbyła się pierwsza afrykańska konferencja kardio-onkologiczna (COSOSA) w Durbanie z udziałem prof. Sebastiana Szmita, jedynego reprezentanta Europy.

Serdecznie zapraszamy na:

Nasze placówki
facebook youtube
W SZPITALU OBOWIĄZUJE ZAKAZ ODWIEDZIN ! PRZYPOMINAMY O PRZESTRZEGANIU ZASAD DOT. PRAWIDŁOWEGO, BEZPIECZNEGO ZACHOWANIA W ZWIĄZKU Z PANUJĄCĄ PANDEMIĄ KORONAWIRUSA (COVID-19).