ECZ Otwock
  • Umów się online
Menu

Aktualności

Wszystkiego co najlepsze na Święta Wielkiej Nocy, wiosennych nastrojów, ciepłej, radosnej atmosfery,

miłych spotkań z Najbliższymi oraz smacznego jajka i mokrego Lanego Poniedziałku !

Gruczoł krokowy, nazywany prostatą, należy do układu męskich narządów płciowych. Może on przysporzyć nie lada problemów. Wśród mężczyzn w Polsce rak prostaty jest jednym z najczęściej występujących nowotworów złośliwych, a wzrost zachorowań niepokoi. W programie opowiemy o tym jak ważna jest wczesna diagnoza tej podstępnej przypadłości.
 
 

 

 

Od 19 lat członkowie kapituły wybierają laureatów prestiżowego plebiscytu „Pulsu Medycyny” - Listy Stu - najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie i systemie ochrony zdrowia.
W gronie znamienitych osób znalazły się nazwiska naszych otwockich Profesorów.

2021-03-08 Dzień Kobiet

Europejskie Centrum Zdrowia Otwock  życzy Paniom wszystkiego najlepszego, zdrowia  oraz spełnienia marzeń.

ONKOROK  = profilaktyka, edukacja, pielęgnacja, rehabilitacja, innowacyjne leczenie

„Społeczeństwo jest bardziej ludzkie, jeśli potrafi bardziej zatroszczyć się o swoich słabych i cierpiących członków, a zdoła czynić to skutecznie będąc ożywione miłością braterską. Dążmy do tego celu i sprawmy, aby nikt nie został pozostawiony sam sobie, aby nikt nie czuł się wykluczony lub opuszczony.”- tak brzmi tegoroczne Orędzie papieża Franciszka w związku ze Światowym Dniem Chorego.

"Profilaktyki nowotworów powinno uczyć się w szkołach"
08.02.2021 r. Tygodnik Linia Otwocka

-Co możemy zrobić, żeby uchronić się przed rakiem? Przede wszystkim regularnie badać się. Nie ma lepszego sposobu, by o siebie zadbać – podkreśla w rozmowie z „Linią Otwocką” prof. dr hab. n. med. Cezary Szczylik, Ordynator Oddziału Onkologii Klinicznej i Chemioterapii w Europejskim Centrum Zdrowia Otwock.

 

 

Europejskie Centrum Zdrowia Otwock zawsze włącza się aktywnie w obchody Światowego Dnia Walki z Rakiem. Warto pamiętać, że pandemia nie zatrzymała innych chorób. Badania profilaktyczne to podstawa.

Pomimo pandemii COVID-19 w 2020 roku II Klinika Urologii CMKP ECZ Otwock, starała się i dalej stara, pomóc jak największej liczbie pacjentów onkologicznych.
Dzięki wytrwałości i zaangażowaniu lekarzy i pielęgniarek oraz personelu niemedycznego wykonaliśmy w tym roku 1504 operacji.

Europejskie Centrum Zdrowia Otwock zakończyło pierwszy etap szczepień pracowników sektora ochrony zdrowia przeciwko COVID -19.

Z okazji zbliżającego się Nowego Roku składamy Państwu serdeczne życzenia. Niech 2021 rok przyniesie spełnienie marzeń, pomyślność, a przede wszystkim dużo zdrowia!

Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok to czas niezwykły, magiczny.
Życzymy Państwu zdrowia, radości, ciepła i nadziei, że 2021 rok oprócz wyzwań przyniesie nam wszystkim spokój i wiele dobra. To był niezwykle trudny czas, jednak pokazał, że wspólnie jesteśmy w stanie przetrwać wiele przeciwności, dlatego  z optymizmem patrzymy w przyszłość.

Zadbaj o zdrowie- wykonaj badanie USG jeszcze w tym roku.

Badania profilaktyczne umożliwiają szybkie wykrycie ewentualnych chorób, dlatego wykonujmy je regularnie.

Szpital ECZ Otwock będzie realizował szczepienia pw. Covid 19 WYŁĄCZNIE dla PRACOWNIKÓW.

Szczegóły dostępne na stronie intranetu.

Jest nam miło poinformować, że Pan prof. dr hab. n. med. Cezary Szczylik, ordynator Oddziału Onkologii Klinicznej i Chemioterapii Europejskiego Centrum Zdrowia Otwock, został powołany w skład Zespołu Doradców Komisji Zdrowia, który zainaugurował swoją działalność 8 grudnia 2020 r.

Agendia- światowy lider w dziedzinie onkologii precyzyjnej w raku piersi oraz Paige, światowy lider w dziedzinie diagnostyki cyfrowej opartej na sztucznej inteligencji, ogłosiły pierwsze w swoim rodzaju strategiczne partnerstwo, które na nowo zdefiniuje onkologię precyzyjną.

"Chirurgiczne leczenie otyłości i jego wpływ na ogólne zdrowie pacjenta"
w porannym Programie TVP2 -"Pytanie na Śniadanie" gościem był dr n.med. Naser Dib, Ordynator Oddziału Chirurgii Onkologicznej.

"Otyłość to nie jest fanaberia. Nadciśnienie, wysoki poziom cholesterolu, cukrzyca, problemy z poruszaniem się, z kręgosłupem - to są poważne problemy. Otyłość skraca życie o 10-15 lat- apeluje w programie dr Naser Dib- Według  Światowej Organizacji Zdrowia rocznie umiera 3 miliony otyłych osób na świecie. Polska jest 5 krajem w Europie pod względem otyłości."

https://pytanienasniadanie.tvp.pl/50754141/chirurgiczne-leczenie-otylosci-i-jego-wplyw-na-ogolne-zdrowie-pacjenta

"Zapuść wąs. Zwróć na siebie uwagę.
Porozmawiaj z kolegami o tym, co ważne.
Zrób to dla jaj."
- czytamy na stronie informującej o kampanii Movember.

Rak gruczołu krokowego rozwija się powoli, często nie dając żadnych dolegliwości. Choroba może rozwijać się przez kilka lat, stąd tak istotne jest kontrolne badanie u urologa, nawet jeśli nie odczuwamy żądnych dolegliwości.

W ECZ OTWOCK oferujemy dostęp do nowoczesnej diagnostyki obrazowej m.in. rezonans magnetyczny 3T, tomograf komputerowy czy mammograf 3D z tomosyntezą pozwalający na uzyskanie wyjątkowej jakości obrazu w przestrzeni trójwymiarowej. Wykonujemy również pełen zakres badań ultrasonograficznych w tym USG przezklatkowe.
Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom wyznaczyliśmy kolejny termin badania USG.

Zapraszamy Państwa na warsztaty dla pacjentów onkologicznych i ich bliskich:
- wyobraźnia jako wsparcie w leczeniu,

- jak myśleć zdrowo,
- jak radzić sobie z trudnymi emocjami,
- jak radzić sobie z bólem i skutkami ubocznymi leczenia. 

Nasze placówki
facebook youtube
USG DOPPLER, USG TARCZYCY, USG PIERSI, USG JAMY BRZUSZNEJ - REJESTRACJA 22 710 33 33 || W SZPITALU OBOWIĄZUJE ZAKAZ ODWIEDZIN ! PRZYPOMINAMY O PRZESTRZEGANIU ZASAD DOT. PRAWIDŁOWEGO, BEZPIECZNEGO ZACHOWANIA W ZWIĄZKU Z PANUJĄCĄ PANDEMIĄ KORONAWIRUSA (COVID-19).