ECZ Otwock
  • Umów się online
Menu

Aktualności

Szkolenia: Cytologia szyjki macicy - kurs dla zaawansowanych

Europejskie Centrum Zdrowia Otwock zaprasza cytomorfologów medycznych i patomorfologów

na szkolenie: Cytologia szyjki macicy- kurs dla zaawansowanych  w dniach 13 do 15 września 2021 roku.

Więcej informacji

Europejskie Centrum Zdrowia Otwock realizuje pilotażowy program

?PROFILAKTYKA 40 PLUS", umożliwiający skorzystanie z pakietu badań profilaktycznych dla osób od 40 roku życia.

W Europejskim Centrum Zdrowia Otwock wykonuje się zabiegi cystektomii radykalnej przy użyciu robota da Vinci.

12 czerwca br. na Polach Mokotowskich, odbył się piknik z okazji 2. urodzin kampanii ?PomacajSie?- Fundacji Kochasz Dopilnuj.

Europejskie Centrum Zdrowia Otwock było partnerem merytorycznym wydarzenia. Tematami wiodącymi była profilaktyka i leczenie raka piersi, raka jąder, nerki oraz prostaty.

Europejskie Centrum Zdrowia Otwock zaprasza cytomorfologów medycznych i patomorfologów

na szkolenie:

Cytologia szyjki macicy - kurs dla zaawansowanych

w dniach 13 do 15 września 2021 roku.

Więcej informacji

 

 

 

 

 

 

 

 

Europejskie Centrum Zdrowia Otwock docenia postawę, waleczność i męstwo, jakie reprezentują polscy żołnierze podczas działań poza granicami państwa,  gotowi zapłacić najwyższą cenę - własnego zdrowia i życia  w imię tych wartości .

Pakiet przeznaczony dla osób, które przechorowały COVID-19 i nadal odczuwają jego skutki jak i osób,
które chorobę przebyły bezobjawowo, ale obawiają się możliwych powikłań. Utrzymujące się złe samopoczucie, zmęczenie, kaszel, uczucie duszności, zmniejszona tolerancja wysiłku, zaburzenia snu i pamięci -  
to tylko niektóre objawy powikłań po chorobie.

 

 

 

 

 

 

 

 

Wszystkiego co najlepsze na Święta Wielkiej Nocy, wiosennych nastrojów, ciepłej, radosnej atmosfery,

miłych spotkań z Najbliższymi oraz smacznego jajka i mokrego Lanego Poniedziałku !

Gruczoł krokowy, nazywany prostatą, należy do układu męskich narządów płciowych. Może on przysporzyć nie lada problemów. Wśród mężczyzn w Polsce rak prostaty jest jednym z najczęściej występujących nowotworów złośliwych, a wzrost zachorowań niepokoi. W programie opowiemy o tym jak ważna jest wczesna diagnoza tej podstępnej przypadłości.
 
 

 

 

Od 19 lat członkowie kapituły wybierają laureatów prestiżowego plebiscytu ?Pulsu Medycyny? - Listy Stu - najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie i systemie ochrony zdrowia.
W gronie znamienitych osób znalazły się nazwiska naszych otwockich Profesorów.

2021-03-08 Dzień Kobiet

Europejskie Centrum Zdrowia Otwock  życzy Paniom wszystkiego najlepszego, zdrowia  oraz spełnienia marzeń.

ONKOROK  = profilaktyka, edukacja, pielęgnacja, rehabilitacja, innowacyjne leczenie

?Społeczeństwo jest bardziej ludzkie, jeśli potrafi bardziej zatroszczyć się o swoich słabych i cierpiących członków, a zdoła czynić to skutecznie będąc ożywione miłością braterską. Dążmy do tego celu i sprawmy, aby nikt nie został pozostawiony sam sobie, aby nikt nie czuł się wykluczony lub opuszczony.?- tak brzmi tegoroczne Orędzie papieża Franciszka w związku ze Światowym Dniem Chorego.

"Profilaktyki nowotworów powinno uczyć się w szkołach"
08.02.2021 r. Tygodnik Linia Otwocka

-Co możemy zrobić, żeby uchronić się przed rakiem? Przede wszystkim regularnie badać się. Nie ma lepszego sposobu, by o siebie zadbać ? podkreśla w rozmowie z ?Linią Otwocką? prof. dr hab. n. med. Cezary Szczylik, Ordynator Oddziału Onkologii Klinicznej i Chemioterapii w Europejskim Centrum Zdrowia Otwock.

 

 

Europejskie Centrum Zdrowia Otwock zawsze włącza się aktywnie w obchody Światowego Dnia Walki z Rakiem. Warto pamiętać, że pandemia nie zatrzymała innych chorób. Badania profilaktyczne to podstawa.

Pomimo pandemii COVID-19 w 2020 roku II Klinika Urologii CMKP ECZ Otwock, starała się i dalej stara, pomóc jak największej liczbie pacjentów onkologicznych.
Dzięki wytrwałości i zaangażowaniu lekarzy i pielęgniarek oraz personelu niemedycznego wykonaliśmy w tym roku 1504 operacji.

Europejskie Centrum Zdrowia Otwock zakończyło pierwszy etap szczepień pracowników sektora ochrony zdrowia przeciwko COVID -19.

Z okazji zbliżającego się Nowego Roku składamy Państwu serdeczne życzenia. Niech 2021 rok przyniesie spełnienie marzeń, pomyślność, a przede wszystkim dużo zdrowia!

Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok to czas niezwykły, magiczny.
Życzymy Państwu zdrowia, radości, ciepła i nadziei, że 2021 rok oprócz wyzwań przyniesie nam wszystkim spokój i wiele dobra. To był niezwykle trudny czas, jednak pokazał, że wspólnie jesteśmy w stanie przetrwać wiele przeciwności, dlatego  z optymizmem patrzymy w przyszłość.

Zadbaj o zdrowie- wykonaj badanie USG jeszcze w tym roku.

Badania profilaktyczne umożliwiają szybkie wykrycie ewentualnych chorób, dlatego wykonujmy je regularnie.

Szpital ECZ Otwock będzie realizował szczepienia pw. Covid 19 WYŁĄCZNIE dla PRACOWNIKÓW.

Szczegóły dostępne na stronie intranetu.

Nasze placówki
facebook youtube
USG DOPPLER, USG TARCZYCY, USG PIERSI, USG JAMY BRZUSZNEJ - REJESTRACJA 22 710 33 33 || W SZPITALU OBOWIĄZUJE ZAKAZ ODWIEDZIN ! PRZYPOMINAMY O PRZESTRZEGANIU ZASAD DOT. PRAWIDŁOWEGO, BEZPIECZNEGO ZACHOWANIA W ZWIĄZKU Z PANUJĄCĄ PANDEMIĄ KORONAWIRUSA (COVID-19).