• Umów się online

Aktualności

Zaledwie 5 Polaków znalazło się w prestiżowym zestawieniu najczęściej cytowanych naukowców świata, a w wielkiej piątce profesor Adam Torbicki - Kardiolog z ECZ Otwock.

Serdecznie gratulujemy Panie Profesorze!

 

 

Operacje w technice 3D w ECZ Otwock!
Mamy przyjemność poinformować, że w Europejskim Centrum Zdrowia Otwock został wykonany pionierski zabieg angioplastyki płucnej wspomagany wykorzystaniem Gogli Wirtualnej Rzeczywistości (HoloLens) do projekcji holograficznej obrazu anatomicznego tętnic płucnych.

Rak wątrobowokomórkowy HCC należy do najczęstszych pierwotnych nowotworów wątroby.
W naszym szpitalu wykonywane są zabiegi chirurgiczne, podawana jest chemioterapia oraz stosowane są innowacyjne metody miejscowego leczenia raka wątroby np. chemoembolizacja, radioembolizacja i krioablacja (wymrażanie) guzów.

Rak jajnika zazwyczaj w początkowych stadiach choroby przebiega bezobjawowo. Na dalszym etapie zaawansowania mogą pojawić się dolegliwości gastryczne ze strony przewodu pokarmowego: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu, odbijania, powiększenie się obwodu brzucha. Mogą pojawić się również dolegliwości ze strony narządu rodnego: nieprawidłowe krwawienia z dróg rodnych czy uczucie ucisku w miednicy mniejszej – tłumaczy dr n. med. Ewa Surynt – specjalista ginekolog-onkolog w Europejskim Centrum Zdrowia Otwock.

Europejskie Centrum Zdrowia Otwock, Szpital im. F. Chopina został włączony do rządowej SIECI SZPITALI
opublikowanej  27 czerwca 2017r., przez Mazowiecki Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia.

Już 21 marca 2017 roku w Warszawie odbędzie się VI FORUM PACJENTÓW ONKOLOGICZNYCH wraz z rozdaniem nagród Jaskółki Nadziei oraz inauguracją projektu ALL.CAN w Polsce.

Ten rodzaj nowotworu jest trzecim najczęściej występującym na świecie wśród populacji męskiej i drugim wśród populacji kobiet. Jak tłumaczy dr n. med. NASER DIB, specjalista chirurg z naszego Oddziału Chirurgii Onkologicznej, powstawaniu i zachorowaniu na raka jelita grubego sprzyjają ...

9 marca 2017 obchodzimy ŚWIATOWY DZIEŃ NEREK (ang. World Kidney Day) z tej okazji dr n. med. Stanisław Szempliński, Specjalista Urolog z Europejskiego Centrum Zdrowia Otwock, przygotował dla Państwa artykuł dotyczący objawów, diagnostyki i profilaktyki raka nerki.

Zapraszamy do lektury najnowszego wydania GŁOSU PACJENTA ONKOLOGICZNEGO, a w nim na str. 5 Rak trzustki – bezgłośny zabójca, Dr n. med. Naser Dib z Europejskiego Centrum Zdrowia Otwock przedstawia czynniki ryzyka powstawania raka trzustki i namawia do działań profilaktycznych w kierunku tego nowotworu, który rozwija się cicho i podstępnie, często przez lata nie dając jednoznacznych objawów.
  


ONKOTEKA – 30 poradników dla chorych na nowotwory, omawiających najważniejsze zagadnienia związane z procesem leczenia, kompendium wiedzy na temat choroby nowotworowej – dostępna w postaci aplikacji mobilnej na IOS i Android.


Przedstawiamy Państwu wybrane informacje, ważne dla pacjentów, dotyczące polskich rekomendacji w zakresie chirurgii bariatrycznej i metabolicznej.
Czy również w przypadku tego nowotworu obowiązuje zasada, że "im szybciej wykryta choroba, tym generalnie lepsze rokowania" ?

dr n. med. Łukasz Nykspecjalista urolog z Europejskiego Centrum Zdrowia Otwock:
Tak. Podobnie jak w większości nowotworów – im wcześniej rozpoznamy nowotwór (tzn. wtedy, kiedy dotyczy tylko gruczołu krokowego, nie nacieka innych narządów i/lub gdy nie mamy podejrzenia przerzutów do np. węzłów chłonnych), tym lepiej.

Z dumą ogłaszamy, iż Szpital Europejskie Centrum Zdrowia Otwock znalazł się wśród tegorocznych laureatów ONKOLOGICZNEJ TOP DZIESIĄTKI 2016.

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 15 grudnia 2016 roku Europejskie
Centrum Zdrowia Otwock otrzymało wyróżnienie w konkursie o Nagrodę
Starosty Otwockiego ,,Buzdygan Marszałka Bielińskiego" w kategorii
Pracodawca Roku 2015.


ECZ Otwock, szpital im. F. Chopina w Otwocku zaprasza Panów, w terminie 12 grudnia i 19 grudnia,  do odebrania Prezentu Świątecznego - Test SelectMDx- Płynna Biopsja.

Pierwsze dwie osoby, które zadzwonią pod numer 227103300 otrzymają możliwość wykonania testu w dniach 12 i 19 grudnia 2016 roku bezpłatnie, kolejne osoby otrzymają 10% rabatu*.
 

Podaruj swoim najbliższym

Voucher Upominkowy

z wybranym przeglądem diagnostycznym

i zadbaj o to, co bezcenne - zdrowie!

Clarivate Analytics publikuje listę najczęściej cytowanych naukowców w 2016 r. Na tegorocznej liście znalazło się sześciu profesorów pracujących na polskich uczelniach. Czterech najbardziej wpływowych naukowców to specjaliści w dziedzinie medycyny.

REKRUTACJA ZAKOŃCZONA

„Badanie kliniczne III fazy, prowadzone metodą podwójnie ślepej próby z randomizacją i grupą kontrolną przyjmującą placebo, porównujące stosowanie preparatu BBI608 z dodatkiem cotygodniowej dawki paklitakselu do placebo z dodatkiem cotygodniowej dawki paklitakselu u dorosłych chorych, uprzednio leczonych na zaawansowanego gruczolakoraka żołądka i złącza żołądkowo-przełykowego.”

2016-04-21 Ogłoszenie

OGŁOSZENIE
O POSTĘPOWANIU KONKURSOWYM NA USŁUGĘ ŻYWIENIA PACJENTÓW ECZ OTWOCK,
SZPITAL IM. F. CHOPINA W FORMIE CATERINGU

Nasze placówki
facebook youtube