ECZ Otwock
  • Umów się online
Menu

Mammografia

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Stanowi około 22 procent wszystkich zachorowań na nowotwory złośliwe u Polek. Najważniejszym czynnikiem, który wpływa w istotny sposób na wyniki leczenia jest jak najwcześniejsze wykrycie nowotworu.

 

Panie z określonej grupy wiekowej mogą zgłaszać się bez skierowania do:

Europejskiego Centrum Zdrowia Otwock - ul. Borowa 14/18, 05-400 Otwock, po wcześniejszym umówieniu terminu: tel. 22 710 33 33, www.ecz-otwock.pl

 

 Program adresowany jest do kobiet w wieku 50-69 lat (przy określaniu wieku brany jest pod uwagę rok urodzenia) ubezpieczonych i zamieszkałych na terenie województwa mazowieckiego, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie uczestniczyły w programie.

 

Program obejmuje:

               ?    przeprowadzenie wywiadu i wypełnienie ankiety

               ?    badanie mammograficzne (2 x 2 zdjęcia mammograficzne wraz z opisem

               ?    sporządzenie karty badania mammograficznego

   Jeśli wynik badania mammograficznego, wykonanego w ramach programu, wzbudzi wątpliwości lekarza, skieruje on Panią na dalszą diagnostykę w ramach programu, a jeśli okaże się to konieczne na dalsze leczenie w szpitalu lub przychodni specjalistycznej. Jeżeli wynik jest prawidłowy, to na następne badanie mammograficzne w ramach programu należy zgłosić się po 2 latach, chyba że na otrzymanym wyniku badania jest informacja o zgłoszeniu się na badanie za 12 miesięcy.

Należy wiedzieć, że czynnikami ryzyka, które mogą warunkować zachorowanie są m.in. :

               ?    rak piersi wśród członków rodziny (matka, babka, siostra)

               ?    wczesna pierwsza miesiączka przed 12 rokiem życia

               ?    późna menopauza po 55 roku życia

               ?    urodzenie dziecka po 35 roku życia, bezdzietność

 

Więcej informacji:

Tel. 22 710 33 33

Nasze placówki
facebook youtube
USG DOPPLER, USG TARCZYCY, USG PIERSI, USG JAMY BRZUSZNEJ - REJESTRACJA 22 710 33 33 || W SZPITALU OBOWIĄZUJE ZAKAZ ODWIEDZIN ! PRZYPOMINAMY O PRZESTRZEGANIU ZASAD DOT. PRAWIDŁOWEGO, BEZPIECZNEGO ZACHOWANIA W ZWIĄZKU Z PANUJĄCĄ PANDEMIĄ KORONAWIRUSA (COVID-19).